E

Emeraldina

 • Była jego najdroższą

  ,,Nie rób tego. Nie poddawaj się. Jeśli nie zależy ci na Hogwarcie, to zrób to dla mnie, proszę."-wyszeptała. Albus westchnął, a potem pokiwał głową. ,,Jestem głupcem. A moją największą głupotą jest to, że nigdy cię należycie nie doceniałem." Pierwsze pięć lat Harry'ego w Hogwarcie oczami Minerwy i Albusa. Tom 5 serii ,,Minerwa. Kim była?"
 • Była jego prawą ręką

  ,,Moja droga…" - zaczął, ale przerwała mu: ,,Nie jestem twoja, odkąd podniosłeś na mnie różdżkę." – wycedziła. Powrót do Hogwartu, Huncwoci, pierwsza wojna z Voldemortem, utworzenie Zakonu Feniksa, manipulacyjne plany Albusa, Minerwa rozpaczliwie próbująca zataić swoje sekrety i ich przyjaźń, zagrożona jak nigdy dotąd. Tom 4 serii ,,Minerwa. Kim była?"
 • Była jego jedyną słabością

  ,,Minerwa! Co on ci zrobił?" ,,To nie on. To ty. Jak mogłeś kochać takiego potwora, Albusie?" – odpowiedziała zupełnie obojętnym tonem. Gdyby nie ból w sercu, Albus nie mógłby być pewien, czy to wszystko nie było jakimś koszmarem. Ostatecznie jednak ,,pamięć serca jest trwalsza niż pamięć umysłu." Lata wojny z Grindelwaldem. Tom 3 serii ,,Minerwa. Kim była?"
 • Była jego przyjaciółką

  ,,Mów mi Albus." ,,Jest pan pewien, profesorze?" ,,Albus od teraz, Minerwo." ,,Albus."- podobał mu się sposób, w jaki wypowiedziała jego imię. Akcentując ,,l" i delikatnie przeciągając ,,s". Obydwoje byli wychowani w świecie tytułów i konwenansów – ich pierwsze imiona były jednak wyrazem bliższych relacji. Kolejne lata nauki Minerwy w Hogwarcie. Tom 2 serii ,,Minerwa. Kim była?"
 • Była jego uczennicą

  ,,Witaj córo Roweny, wzmocniona krwią Salazara i błogosławieństwem smoków." Minerwa McGonagall i jej pierwszy rok nauki w Hogwarcie. Tom 1 serii ,,Minerwa. Kim była?"